שערי אלומיניום

שערי אלומיניום מציעים ללקוחות מגוון של עיצובים אשר מתוכם יכול הלקוח לבחור את העיצוב הייחודי המתאים לצרכים שלו. הסגנונות השונים של שערי אלומיניום, כוללים בין השאר, שערי כנף הנפתחים על גבי ציר, שערי הזזה הנעלמים בתוך הקיר או שערי הרמה הנפתחים כלפי מעלה. כל השערים הזמינים היום בשוק מתאימים להוספת ציוד חשמלי, אוטומטי להפעלה באמצעות שלט רחוק.
למה אלומיניום?
האלומיניום הוא סוג של מתכת ונחשב לחומר עמיד (גם בפני קורוזיה), זול יחסית, גמיש, קל לכיפוף ואף ניתן למיחזור. האלומיניום נמצא בשימוש נרחב בענפי התעשייה השונים. למעשה, עבודות ריתוך באלומיניום משמשות בעידן המודרני לייצור מגוון של מוצרים החל מכלי בישול, דרך חוטי חשמל, מעקות, שערים וכלה במוצרים לענף הרכב, אשר דורשים מעורבות של אנשי מקצוע ספציפיים, כמו למשל רתך אלומיניום מומחה.
כיוון שהאלומיניום אינו מחליד, מתכת זו אינה דורשת טיפול כלשהו למניעת חלודה, לפני צביעת המוצר. שער חשמלי מאלומיניום, במתחם עסקי או ציבורי, עשוי לשרת מספר מטרות, כמו חסימת דרך הגישה ו/או הגנה על הכניסה לעסק או לחניון. בתחום הפרטי, שער חשמלי משמש כשער כניסה לבית או לחצר, או כהגנה על חניית הרכב.
איזה שער מתאים לי?
שער חשמלי מאלומיניום הוא קל משקל, יחסית למתכות אחרות, ולכן אפשר להתקין גם שער גדול במיוחד. מתקן שכזה מציע מספר אפשרויות להתאמה אישית של השער, כגון:
  • סגנון ההפעלה, כולל הפעלה אוטומטית באמצעות שלט רחוק או טלפון סלולרי.
  • סגנון עיצוב השער – מגוון של צבעים, דוגמאות של פרזולים וחריטות, כמו גם שילוב של חומרים כמו עץ או זכוכית בשער האלומיניום, להוספת נוי.
  • סגנון הפתיחה של השער (שער כנף, שער הזזה או שער הרמה).
  • עצמת המנוע – מותאמת למשקל השער ולתדירות השימוש בו.
יתרונות של שער כנף
שער כנף חשמלי מאלומיניום המופעל בשלט, מורכב על גבי צירים ונפתח לצדדים כמו דלתות כנף. תוכלו לבחור את הצד אליו ייפתח השער, פנימה או החוצה, לפי הצרכים שלכם. שערי כנף ניתנים להתקנה גם בפתח בעל שוליים צרים מאוד, אשר לא מתאימים לשער הזזה. יחד עם זאת, על מנת להתקין שער כנף, יידרש מרווח מסוים אשר יאפשר פתיחה לרווחה של השער. כלומר, שער כנף לא יתאים לאתר שבו אין מספיק מקום לפתיחת השער. במקרה זה עדיף להשתמש בשער הזזה.
שערי כנף זמינים בשתי אפשרויות: שער דו כנפי מתקפל או שער חד כנפי. הבחירה בסוג השער תלויה בגודל המיפתח. אם מדובר בשער כנף גדול, יהיה צורך להתקין לו גלגלים.
יתרונות של שער הזזה
שער הזזה חשמלי מאלומיניום נפתח הצידה, לתוך נישה בלתי נראית המוסתרת בתוך הקיר, במידת האפשר. שער הזזה פועל באופן דומה לחלון הזזה. מטבע הדברים, שער גדול יותר הוא כבד יותר ומצריך מסילה חזקה ומנוע עוצמתי יותר כדי שיזוז ויפתח.
השוק מציע שני סוגים של שערי הזזה:
  • שער הנע על גבי מסילה – בסגנון שער זה ניתן לחבר את המסילה לחלקו העליון של הפתח או לחלקו התחתון. שער הזזה הוא שער גדול וחזק מאוד, ובמקרה של פתח רחב ניתן להתקין את השער כשתי יחידות כאשר כל יחידה נפתחת לכיוון השני, או כיחידה אחת שנפחת לכיוון אחד בלבד. יחסית לגודל שערי ההזזה, עצמת המנוע החשמלי הנדרשת להפעלתם היא די נמוכה.
  • שער הזזה מרחף – קונזולי – שער זה פועל ללא מסילה עליונה או תחתונה, הוא פשוט מותקן מעל לקרקע ונראה כאילו הוא מרחף מעליה. שער זה מתאים להתקנה בתנאי קרקע לא ישרים (עם מהמורות או שיפועים), כאשר גודל המפתח הנדרש ישפיע על חוזק השער, גודלו ומשקלו.
למעשה, שער זה מיוצב ומחוזק באמצעות מסילה צדית, ועל מנת להניע אותו נדרש מנוע חשמלי עצמתי. השער הקונזולי מתאים לשימושים פרטיים כמו בכניסה לחצר הבית, או למשטח חניית הרכב, ולשימושים עסקיים וציבוריים. בנוסף, שער כזה מתאים במיוחד כשער כניסה לישובים.
יתרונות של שער הרמה חשמלי
שער הרמה, כשמו כן הוא, הוא נפתח בעזרת מנוע חשמלי, תוך כדי התרוממות, אם כשער נגלל כמו שתריס נגלל לתוך התיבה, או כשער הנגלל חלקית באופן אופקי, במקביל לתקרה. שערים אלה מעניקים מענה לפתחים צרים, הם מופעלים בקלות ובשקט, וכמו שאר סוגי השערים, הם זמינים במגוון של צבעים ודוגמאות. במקרה של שערי הרמה, גודל המנוע יותאם לתדירות השימוש ולגודלו של השער עצמו.
לסיכום, שער אלומיניום מכול סוג שהוא, מעוצב באופן מסוגנן ואלגנטי ומוצב בכניסה לבית או לעסק שלכם, מבטיח אבטחה והגנה גבוהה יותר על הנכס.