ההבדל בין תריס חשמלי לרגיל

מנגנון הפעלה קובע האם התריס יהיה רגיל או חשמלי והוא גם משפיע על שורה ארוכה של יתרונות וחסרונות. במאמר הבא נסביר על ההבדלים בין סוגי התריסים ונביא כמה טיפים לבחירה של פתרון הצללה יעיל, מנגנון ההפעלה קובע את האופי של התריס. האפשרויות היום כוללות הזמנה והתאמה אישית של תריס רגיל או חשמלי. תריסי גלילה למשל מגיעים עם מספר מצבי פתיחה שנעים בין תריס גלילה פתוח, מצב ביניים ומצב אטום לחלוטין. ההפעלה והשליטה בתריסים מתבצעים עם מנגנונים ידניים או חשמליים וכדי לבחור ביניהם חשוב להכיר את היתרונות והחסרונות.

אלו היתרונות של תריסים חשמליים:

א. נוחות תפעול - קל ונוח להפעיל את המנגנון החשמלי של התריס. אין צורך במאמץ פיזי והם מתאימים לחללי פנים שונים ברחבי הבית והמשרד. התריסים מבטיחים רמה גבוהה של נוחות והם משדרגים את איכות החיים. בניגוד לתריסי גלילה ידניים שאותם צריך להעלות ולהוריד ביד, בתריסים עם המנגנון החשמלי יש אפשרות ללחוץ על כפתור כדי לשנות את הגובה בצורה מדויקת.

ב. אבטחה - ניתן לבנות תריס חשמלי מחומרים עמידים בפני פריצות. המשמעות היא התאמה טובה יותר לדרישות אבטחה. תריסי אלומיניום משמשים לאבטחת בתים צמודי קרקע, חנויות ומשרדים. שימוש בחומרים עמידים הופכים את התריסים לסורגים חשמליים בשעות הלילה וכאשר הם סגורים הרמטית.

ג. מגוון אפשרויות - ניתן לעצב את התריסים עם המנגנון החשמלי במגוון רחב של אפשרויות. כדאי להתאים את התריסים לאופי החלל, להתייעץ עם אנשי מקצוע ולהשוות בין דגמים וצבעים. המגוון לא פוגע בנוחות ובפונקציונאליות של התריסים וההצללה.

מה החסרונות של כל תריס?

תריס ידני מופעל באמצעות חבל משיכה שפותח וסוגר את המנגנון במצבים שונים. היתרון הוא שמדובר על מנגנון מכני פשוט שלא תלוי בתפקודם של מנועים חשמליים ותשתית החשמל, כמו גם חיסכון של מאות שקלים בהתקנה. עלותם של תריסים ידניים נמוכה משמעותית בהשוואה לתריסים חשמליים והם גם פשוטים יותר לתחזוקה. החסרונות הם שיש צורך בהפעלת כוח פיזי כדי לפתוח ולסגור את התריס, מה גם שהם לא אידיאליים עבור מבוגרים, קשישים ובעלי מוגבלויות.

החיסרון של תריס חשמלי הוא מנגנון עם לא מעט תקלות. המנגנון החשמלי מתקלקל בתדירות גבוהה יותר מאשר המנגנון הידני, ויש להיערך לכך מראש. תקלה במתג ההפעלה והכיבוי למשל תתקע את התריס ותמנע את סגירת החלון. בנוסף, תקלה של נתק בין שלבי התריס תגרום לכך שהפתיחה או הסגירה לא יהיו טובים. הדרך להתמודד עם התקלות היא להזמין טכנאי מוסמך ולבדוק אפשרות לניצול תקופת האחריות.

לסיכום, לכל תריס יש יתרונות וחסרונות שונים. היתרונות של מנגנון חשמלי הם נוחות, אבטחה ומגוון אפשרויות עיצוב, בעוד החסרונות הם מחיר גבוה, שחיקה ובלאי של אביזרים חיוניים, עשו אצל פורטל שערים חשמליים, תריס חשמלי וקבלו מחיר אטרקטיבי.